מאגר מרצים

עמותת פתיל תכלת שמה לעצמה את החינוך כמטרה עליונה ובתור שכזו, מחויבת העמותה ללמד ולאתגר את הציבור רחב על הנושא המרתק של תכלת. לשם כך הקמנו “מאגר מרצים” זה, שבאמצעותו תוכלו לארגן הרצאה, סדנה, מפגש ודיון, או סיורים במפעל ובחוף.
המרצים זמינים באנגלית, בעברית וברוסית. לקבלת מידע נוסף על המרצים או בכדי לבקש מרצה ספציפי, צרו קשר עם: [email protected] או פנו למרצה באופן ישיר למייל.

ד’ר ארי גרינספן

ד”ר ארי גרינספן הוא מייסד-שותף של עמותת פתיל תכלת. הוא רופא שיניים שהוכשר בארה”ב, וכיום הוא בעל משרד בירושלים. הוא מוהל, שוחט וסופר, ועבד במשך יותר מ-20 שנה באיסוף מסורות יהודיות מקהילות יהודיות ברחבי העולם. הוא הרצה ברחבי העולם לקבוצות רופאי שיניים ולבתי כנסת ובתי ספר יהודים רבים. ארי מתגורר באפרת, יחד עם אשתו, שרי, ושלושת ילדיהם.

מצגות המולטימדיה של ארי כוללות את הנושאים הבאים:

תכלת, ארכיאולוגיה הלכתית, הרפתקאות בעולם ההלכה, מסורה על בעלי חיים אקזוטיים וכשרים, חיפוש האתרוג המושלם, ההיסטוריה של מצה. ניתן לראות אל כתביו בקישור: http://halachicadventures.com/

.

יואל גוברמן

יואל גוברמן הינו מייסד-שותף ומנהל עמותת פתיל תכלת. יואל היה אחראי על לקיחת היוזמה לארגן את עמותת פתיל תכלת במטרה לחנך את עם ישראל אודות התכלת, כמו גם להפוך את הצבע לזמין באופן נרחב לכל המעוניינים לרכוש אותו על מנת לקיים את המצווה שאבדה. הוא הכוח המניע של העמותה.

ליואל מעל ל-15 שנות ניסיון כמרפא בעיסוק לילדים, והוא מתמקד בעבודה עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. במהלך השותפות שלו בעתיד (עמותה לתורה יזומה ודרכים בחינוך הדתי), יואל התמקד בניסיון לשפר את ערכי הלמידה ואת הדינאמיקה במשפחה היהודיות, ולמד בתכנית הטיפול המשפחתי באוניברסיטה עברית. מאז שעבר למעלה אדומים בשנת 1991, יואל היה פעיל פוליטי ותומך של התנחלויות וירושלים.

יואל מתגורר במעלה אדומים יחד עם אשתו, נעמי, ועשרת ילדיהם.

.

משה נבון

משה נבון הוא חבר עמותת פתיל תכלת שבה הוא מרצה בהרחבה על נושא התכלת , מנהל את פורום השו”ת של העמותה, הן מבחינה הלכתית והן מבחינה טכנית, וכותב מאמרים רבים בנושא. בנוסף, הוא פרסם מאמרים בנושאים שונים ביהדות בביטאונים הבאים: תורה ומדע, המחשבה היהודית , רבעון התנ”ך היהודי, באור התורה, עלי עציון, וחידושי התורה. הוא גם מעביר שיעורים במחשבת ישראל ,ומרצה על פרשנות מסורתית. ניתן למצוא את כתביו באתר: www.divreinavon.com.

כמהנדס עיצוב מחשבים מקצועי שניסיונו במחקר ופיתוח חומרה דיגיטלית משתרע על פני כ-20 שנים, משה עבד עבור חברות בולטות כגון IBM, JPLשל נאס”א ,וNDS- . הוא כעת מפתח ASICs לעיבודי תמונה עבור Mobileye Vision Technologies כדי לשפר את בטיחותם של רכבים ונהגים. למשה מספר פטנטים התלויים ועומדים בתחום עיבוד תמונה וחומרת מחשוב.

משה נבון מתגורר באפרת יחד עם אשתו, דינה, וחמשת ילדיהם.

ברוך סטרמן

ברוך סטרמן הוא מייסד- שותף של עמותת פתיל תכלת. ברוך סיים את הדוקטורט שלו בפיסיקה באוניברסיטת העברית בירושלים, שם הוא פיתח לייזר CO2 המשמש למטרות רפואיות ותעשייתיות. הוא סיים תואר שני בהנדסת חשמל באוניברסיטת קולומביה. במשך חמישה עשר השנים האחרונות , ברוך היה מנהל ומבצע מוביל במגזר הייטק בישראל, עם התמחות בתחומי תקשורת ואבטחת מחשב. הוא מחזיק במספר פטנטים בתחום טכנולוגיית הקול והאופטיקה.

ברוך היה הכוח המניע בפיתוח הטכניקות מודרניות לצביעת התכלת הנמצאות בשימוש העמותה עד היום. טכניקות אלו לוקחות בחשבון את ההלכה, כמו גם את הדרישות הפיזיות והכימיות הנחוצות לייצור המוני של תכלת. ברוך פרסם מאמרים רבים על ההיבטים המדעיים והלכתיים של תכלת ,וכותב בהרחבה על הנושא של התורה והמדע באופן כללי. ניתן למצוא את מאמריו באתר www.baruchsterman.com .

ברוך מתגורר באפרת , יחד עם אשתו ג’ודי ושבעת ילדיהם.

.

שלמה טייטלבאום

שלמה טייטלבאום למד במכללה הרבנית נר ישראל הרבנית בולטימור ובישיבת תורת משה בירושלים. במשך של שלוש שנים התעסק שלמה בחקר הקבלות ההלכתיות של זיהויו מחדש והנהגתו של מצוות תכלת – שהגיעה לשיא בעבודתו ” לולאות התכלת ” אשר התקבל כחיבור פורץ דרך משמעותי בקרב הקהילה החרדית . הרצאותיו ושיעורים בנושא מתמקדים בעיקר בהיבטים התיאורטיים והתלמודיים של הזיהוי מחדש של הצבע הנחשק.

כיום הוא מתגורר בנווה יעקב , ירושלים.

.

הרב אליהו טבגר

הרב אליהו טבגר הוא היועץ הרבני של עמותת פתיל תכלת. מעורבותו בנושא התכלת החלה במהלך לימודיו בכולל. באותו הזמן הוא פרסם את מאמרו הראשון בנושא בביטאון מוריה, בברכתו של הרב הגאון רב שמואל אוירבאך. המחקר המעמיק שלו בנושא הוביל בסופו של דבר לפרסום עבודתו “כליל תכלת” . ב1988, המחקר שלו הגיעה לשיאה עם הצביעה הראשונה אי פעם של התכלת המופק מארגמן כהה קוצים מאז היעלמותה לפני כ-1300 שנה. הרב טבגר הצטרף לאחר מכן למקימי עמותת פתיל תכלת ונעשה למנחה של הארגון.

בנוסף לפועלו עם העמותה, הרב טבגר מלמד במוסקבה בישיבת תורת חיים מייסודו של הרה”ג משה סלובייצ’יק ובנהגתו של הרה”ג אהרון לייב שטיינמן. הרב טבגר מתגורר בקרית ספר יחד עם אשתו מרים ועשרת ילדיהם.

שפות: עברית , רוסית

.