החוט המקשר

התכלת :דגם עכשווי של תורהומדע

התכלת מייצגת דוגמא חיה של שילוב בין תורה ומדע מובן המלא ביותר של המילים. מדעים, הלכה, היסטוריה, ארכיאולוגיה, ואומניות מתלכדים בנושא זה ופועלים בסינרגיה כדי להדגיש את ההבטחה הכנה של שילוב בין תורה, מסורה ומודרניות. ללא קשר לעמדתו של אדם  להלכה למעשה, התכלת מספקת הזדמנות חינוכית רבת עוצמה לבתי הספר וקהילות לחקור לעומק מושגי יסוד של מסורת, חדשנות, רוחניות ואותנטיות בתוכה של היהדות.

הרב קנת’ ברנדר, מרכז YU לעתיד היהודי

מורי תורה רבים מוצאים את עצמם מחפשים דרכים כדי לעזור לטקסטים המסורתיים שלנו “להתעורר לחיים”. חקירת התכלת על ידי בחינת מקורות מן המקרא ומספרות חז”ל תוך עיסוק ישיר בלמידה של העובדות המדעיות הרלוונטיות והשתתפות בתהליך הצביעה יכולה לעזור לתלמידים להעריך את התרגשות ואת הרלוונטיות של התורה לחיינו היום.

הרב מיכאל טאובס, ראש ישיבה, תיכון YU לבנים

 

הביאו את התכלת לקהילתכם

ביקור מלומדים בסופי שבוע

מרצי עמותת פתיל תכלת הינם מומחים עולמיים בכל התחומים הקשורים לתכלת. המרצים שלנו הינם דינמיים, מרתקים ומעוררי השראה במגוון רחב ואקלקטי של תחומים אחרים גם כן. הרשימה כוללת את:

ד”ר ארי גרינספן , יואל גוברמן , משה נבון , ברוך סטרמן, שלמה טייטלבאום והרב אליהוטבגר

למידע נוסף לחצו כאן

ההרצאות של פתיל תכלת הינם באמת גולת הכותרת השנתית עבור תלמידינו. דרך הצגת הנושא, המרצים בעצם מציעים מעל ומעבר: דיון מעורר מחשבה על השתלבות התורה והמדע, והשראה לעירור חזון ותובנות לגבי שיתוף הפעולה האפשרי בין היהדות למודרנית. הרב בנימין פרידמן, ראש ישיבה ודיקן אורייתא.

סיורי תכלת בישראל

צרפו את התכלת לטיול הבא שלכם. בין אם קבוצתכם מבקרת במפעל שלנו ומלווה את תהליך עשיית ציצית – מגז הכבשים ועד צביעת החוטים – או צוללת עם שנורקל בים התיכון בחיפוש אחר החילזון, הסיורים האינטראקטיביים שלנו הינם גם חינוכיים וגם מלאי כיף. הסיורים מושלמים עבור כל גיל, ומותאמים ספציפית לצרכי הקבוצה שלכם. הירשמו לסיור הימי ולסיור במפעל.

המצגות של פתיל תכלת היו ממריצות, מעניינות וחינוכיות , אינטלקטואליות ומשכנעות – וישאירו את כולם עם הרבה חומר למחשבה.

הרב פיליפ מוסקוביץ’, בית הכנסת בוקה רטון

צביעה בקופסא:

עמותת פתיל תכלת מציעה תצוגה רב תחומית ייחודית המתאימה לכיתת הלימוד. התצוגה כוללת הדגמת צביעה והסברים מפורטים המדגישים את יחסי הגומלין בין המדע והתורה, כימיה, ביולוגיה, ומקורות תלמודיים. ערכת “הכל כלול” המכילה חומרים, הוראות, ודפי מקורות, מאפשרת למורים לשלב בקלות את הנושא עם תכנית הלימודים שלהם בכוחות עצמם. כמו כן, המרצים שלנו זמינים לבוא לבתי ספר ולהפעיל תוכניות פופולאריות אלה.